Kontaktinių lęšių nešiojimas naudojant kosmetiką

23:48

Žinot tą jausmą, kada vos atmerkus akis ryte apsižvalgai ir... jokių normalių vaizdų. Tik kontūrai ir išlietas vaizdas. Tada užsidedi akinius ir pradedi matyti, kas darosi aplinkui! Net ir nenuvalytas dulkes tada jau pastebi (nejuokingai juokauju). Žinoma, yra ir kitas variantas - kontaktiniai lęšiai! Su lęšiais jaučiuosi gražesnė, nes akiniai paslepia dalį makiažo. O ir labai patogu, jeigu pasirenki tinkamus ir kokybiškus lęšius ir kosmetikos priemones.


Per eilę metų (bus beveik dešimtmetis nuo tada, kai pirmą kartą įsigijau akinius) radau, kas man tinka ir patinka. Žinoma, šios teorijos - išbandytos tik ant manęs, bet galbūt tiks ir Tau. Mano aklumas prasidėjo gan nekaltai, akių nusilpimas buvo vos juntamas... -0,5. O tada ir prasidėjo... -0,75, -1, -1,5, -1,75 ir, galiausiai, -2. Kai kurie man sako, kad su tokiu regėjimu dar galėčiau puikiai ir be papildomų priemonių žiūrėti, o bet tačiau... NEGALIU. Man patinka ryškūs ir spalvoti vaizdai. Taigi savo komfortui sukurti, naudojuosi savo pačios sukurta keleto žingsnių sistema. Įdomu kokią? Pasakoju...

Per gerą penkmetį išbandžiau daugybės internetinių parduotuvių ir optikos salonų paslaugas. Visgi norėjosi rasti gerą kokybės, malonaus aptarnavimo ir kainų santykį. Iš karto atkrito optikos, nes kontaktiniai lęšiai ten pasirodė brangesni. Be to, įsigyti šių stebuklų galėdavau tik didesniuose miestuose. Nepatogu... O tada prasidėjo paieškos internete. Skaičiau atsiliepimus, lyginau kainas ir radau vietą, kurioje perku jau eilę metų. Kur? Ogi, www.manolesiai.lt. Tvarkinga interneto svetainė, akcijos, su užsakymais kaupiami taškai, kuriuos galima išsikeisti į realų daiktą, dovana su kiekvienu užsakymu ir puikūs atsiliepimai. Tikrai nesigailiu juos išsirinkusi.

Na ir kontaktinių lęšių nešiojimas naudojant kosmetiką. Turiu pripažinti, kad galėjau nešioti praktiškai bet kurios kompanijos kontaktinius lęšius kol nenaudojau kosmetikos (ypač skirtos akims). Užtat pradėjus dažytis atsirado daugiau problemų (nekalbu apie nelygiai paskirstytą makiažo pagrindą ar pan., kalbu apie skaudančias ir perštinčias akis). Ir ką aš pastebėjau? Didžiausia problema - akių šešėliai. Būtent jie sukelia daugiausiai nepatogumo ir byra į akis. Žinoma, įtakos tam gali turėti ir akių pieštukas, netinkamas tušas ir panašiai. Taigi, renkantis kosmetiką, siūlau atkreipti dėmesį į...

 • šešėlių kokybę. Turbūt pats svarbiausias dalykas. Prieš tai naudotus Cover Girl, kurie tiesiog nutrupėdavo po akimis, pakeitus į Inglot šešėlius, pradėjau geriau ir švariau matyti. Jeigu labai gaila atsisakyti vienos ar kitos šešėlių paletės, tada siūlau pamėginti naudoti bazę akių makiažui. 
 • tai ar tušas atsparus vandeniui. Tušai, kurie - atsparūs vandeniui - stabilesni. Nubėgus vienai ar kitai ašarai, tušas liks savo vietoje. Praktiškai jokios tikimybės sudirginti akis. Tik visus tuos sunkiai nusivalančius tušus - labai lengva įsitrinti į akis ir sukelti sau nemažą skausmą.
 • kontaktinių lęšių nešiojimo ypatumus. Jeigu nešioji lęšius, turbūt žinai, kad jie skiriasi savo nešiojimo laiku: vienadieniai, keleto savaičių, mėnesio ir t.t. Yra ir tų, kuriuos nebūtina vakarais išsiimti. Jie vieni iš mano mėgstamiausių (ypač Air Optix'ai). Teoriškai juos galima nešioti non-stop ištisą mėnesį, bet siūlau leisti pailsėti akims naktimis. Arba bent jau tuo metu, kai valotės makiažą.  Tiesiog mažesnė tikimybė akių sudirginimui. 
Kontaktinių lęšių nešiojimas tikrai gali palengvinti kasdienybę. Vien tai, kad drėgnu oru nereikia nuolat valyti akinių nuo lietaus lašų ir rasojimo - praskaidrina dieną. Tik svarbu nepamiršti tinkamai prižiūrėti lęšius ir savo akis. Lašiukai - būtinybė. Nenaudojant jų, po kurio laiko akys taps jautrios arba net nepriims lęšių. Ir reikia nepamiršti nuvalyti lęšius su tam skirtu skysčiu. Nebent žvyras akyse - pramoga Tau. 

You Might Also Like

6 komentarai (-ų)

 1. Naudingas postas! Pati nešioju, tiksliau, turiu akinius, bet nenešioju jų kasdien. Galvoju jei pablogės regėjimas, tada įsigysiu lęšius ir turėsiu galvoje informaciją, kurią sužinojau iš tavo tinklaraščio :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. As tai kaitalioju akinius su lesiais, nors vis vien didesne laiko dali esu su linzemis. Pritariu del manolesiai.lt, tikrai sauni svetaine, visuomet maloniai aptarnauja, viena karta turejau broka lesiu, tai tvarkingai kaip ir turi buti sutvarke si reikala, ir beto labai smagus tie taskai :)))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikus įrašas!
  Dar norėčiau paklaust, ar jums buvo taip, jog lęšis įtrūktų, ar suplyštų? Nes man jau nepirmą kartą.... net nežinau kodėl, ir ką daryt, kad taip nepasikartotų vėl... Ir kas svarbiausia - jis plyšta iš vidurio.. labai keistai..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labutis, ačiū už komplimentą. Nesu susidūrusi su tokia situacija (bet esu skaičiusi nemažai "blogų" atsiliepimų), todėl kažką komentuoti - labai sunku. Šiaip, kiek teko domėtis, taip nutinka dėl kokybės arba laikymo sąlygų.

   Panaikinti
 4. Įdomus įrašas. Man taip pat kontaktiniai lęšiai leidžia jaustis gražesne ir žinoma palengvina mano kasdienybę. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sutiksiu su Gabrielium. 10 metų nešiojau akinius, kol, galiausiai, ryžausi išbandyti kontaktinius lęšius. Tada mano gyvenimas kardinaliai pasikeitė. Galiu drąsiai sportuoti, lęšiai nerasoja, nereikia bijoti, jog gali sudaužyti akinius. Tik labai svarbu išsirinkti tinkamus, nes galima rimtai su sveikata prisižaisti. Gerai, kad kreipiausi į specialistus – čia man paaiškino, kaip tinkamai prižiūrėti kontaktinius lęšius, kad nekiltų jokių problemų.

  AtsakytiPanaikinti