Deborah Heiligman "Čarlzas ir Ema"

15:18

Antras metų mėnuo, antra perskaityta knyga! Pirmoji ("Avinėlių tylėjimas") labai labai patiko, na o antroji tik patiko. Taigi, pabandysiu trumpai papasakoti apie visai neseniai perskaitytą D. Heiligman knygą "Čarlzas ir Ema"


Knyga - apie Čarlzą Darviną, jo žmoną Ema ir jų vaikus. Tai meilės ir pagarbos istorija. Iš tiesų, ši meilės istorija galėtų būti pavyzdys mums visiems. Atrodo, mokslininkas visą gyvenimą tyrinėjęs savo vaikus, gyvūnus, jų skeletus ir sliekus, turėtų būti kietaširdis. Anaiptol, vyras be proto mylėjo savo artimuosius. Prieš mirtį žmonos paprašė, kad pasakytų "visiems mano vaikams, tegu prisimena, kokie geri jie man buvo", o žmonai su paskutiniais atodūsiais tarstelėjo: "Prisimink, kokia gera žmona tu man buvai". Daugiau nebepasakosiu apie knygos turinį, o tai per daug atskleisiu! Vos nepamiršau paminėti... knyga parašyta remiantis Darvino dienoraščiais ir artimųjų laiškais.
Knygos pradžia, man pasirodė, gan nuobodi. Skaičiau, skaičiau laukdama, kada gi ta meilė ateis! Ir atėjo. Tada ir įsitraukiau į knygos turinį: kartu su veikėjais ieškojau jiems namų, išgyvenau visus gimdymus ir vaikų netektis. Labai gyva ir naudinga istorija. Nepamenu, kada tiek daug ir įdomiai sužinojau apie istorinę asmenybę (na, nebent tada, kai skaičiau seną seną knygą apie Leniną). Tikrai rekomenduoji visiems besidomintiems istorija, darvinizmu ar net meile! Intymumo (to lovoje) nebuvo daug, bet viskas pateikta taip gražiai ir subtiliai, kad tik lieka mėgautis knyga.

Jau spėjau kai kuriems prasitarti, kad šios knygos neskaityčiau antrą kartą (bet tokių knygų, kurias norėčiau perskaityti antrą ar ketvirtą kartą - visai nedaug), bet man ji tikrai labai patiko. Prisiminiau visus tuos pasakojimus apie didelį mirtingumą, nes tada dar nebuvo vaistų. Priminiau sau, kaip reikia gerbti žmogų tokį, koks jis yra (net ir su ydomis, kurios gali erzinti). Be to. supratau, kokia svarbi žmogui yra šeima ir jos gerbūvis. Jeigu reikėtų išrinkti tris būdvadžius, kuriais galėčiau apibūdinti knygą, tai tie žodžiai būtų: gražu, šilta ir... protinga.

You Might Also Like

2 komentarai (-ų)

  1. Skamba kaip labai įdomi knyga! Mėgstu, kai biografiniai faktai taip literatūriškai pateikiami, reikės įtraukti į skaitytinų knygų sąrašiuką :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Tikrai autorė nuostabiai pasistengė. Istorija gavosi vientisa ir tikrai įdomi. Nes kartais analizuojant laiškus gaunasi balaganas ir viena knyga tampa labai skaidyta ir nuobodi.

      Panaikinti