Granola

17:32

Šiandien peržiūrėjusi savo fotoaparato kamerą supratau, kad dar daug ko nepapasakojau. Šias šventes stengiausi sutikti kiek kitaip: plušėjau virtuvėje, kad nustebinčiau savo drauges. Net nepastebėjau, kaip iš orkaitės traukiau bandeles, sausainius ir... granolą!

Jau seniai norėjau išmėginti naminius sausus pusryčius (taip galėčiau įvardyti šį savo gaminį), nes pirkti - brangūs ir ne visada skanūs. Be to, įsivaizdavau, kaip skanu - granola su aguonų pienu. (Visgi Kalėdos - aguonų pieno metas.) Buvo labai skanu (pagaminau tokį kiekį, kad liko ir man paragauti) ir sveika!Receptas labai paprastas, tik reikalaujantis dėmesio: reikia prižvelgti kepančius produktus ir juos pavartyti, kad apkeptų tolygiai. Taip žaisti reikia apie 45 minutes, kol apskrunda avižiniai dribsniai. Aš pamaišydavau kas 8-10 minučių. Ai, o kepimui reikalinga šiluma - 170 arba vos daugiau. Taigi, dvi skardas (maždaug porą centimetrų storio, kad greičiau ir vienodai keptų) iškepiau su šiais produktais:
 • 1,5 maišelio (600 g.) avižinių dribsnių.
 • 2 maži pakučiai (~150 g.) migdolų drožlių.
 • 4 v. š. linų sėmenų.
 • 150 g. lukštentų saulėgrąžų.
 • 150 g. migdolų riešutų (juos reikia šiek tiek pasmulkinti).
 • 4 v. š. sėlenų.
Sirupui, į kurį reiks suberti visus birius produktus, pagaminti reiks:
 • 200 g. medaus.
 • 100 ml. saulėgrąžų aliejaus.
 • 2 a. š. malto cinamono.
Kaip jau minėjau, sirupą reikia gerai pašildyti, bet neužvirti. Tiesiog turi gautis vientisa masė. Truputį atvėsinus sirupą, dalimis pilti į birių produktų masę ir gerai pamaišyti. Kai medus gerai pasiskirstys, bus galima kepti. Ir ką, ir kepame! 

Be galo skanu, be galo lengva, o dar kaip kvepia.. Dar kartą pasidžiaugiau, kad turiu Beatos knygą, kurioje ir radau labai panašų receptą į šį. O tiems, kurie nepasitiki manimi, siūlau paskaityti Beatos receptą ČIA.

You Might Also Like

2 komentarai (-ų)

 1. Kaip skanu yra naminė granola!!!! Tik aš dedu šalto spaudimo alyvuogių aliejų. Paskutinį kartą nebeturėjau cinamono, tai dėjau meduolių prieskonių - tiko, skaniai labai kvepėjo :)))
  Skaniai pradėsi rytus :)))


  http://veidrodeli.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš skaičiau, kad alyvuogių aliejus gali turėti ne itin malonų poskonį. Todėl specialiai pirkau saulėgrąžų aliejų.

   Panaikinti