PocketBook Aqua 2 skaityklė

15:53


Žinai tą jausmą, kada kažko labai labai nori ir pagaliau gauni? Šiaip jau nesu impulsyvių pirkinių mėgėja, bet jeigu kažko tikrai noriu - įsigyju. Na, bent jau dažniausiai... Apie skaityklę galvoju kokius 3-4 metus, bet vis nuvydavau mintį galvodama: ar tikrai man jos reikia? ar skaityklė pakeis popierines knygas? Visgi, išmokusi skaityti telefone (taip taip, išmokusi, kadangi tokios patirtys man pirmosios) nusprendžiau, kad skaityklė man būtina. 

Kaip išsirinkti labiausiai tinkamą skaityklę? Esu iš tų žmonių, kurie kompiuterius, telefonus, automobilius vertina kaip gražius arba nelabai. Taigi, technologine prasme pasirinkti vieną ar kitą daiktą man - sudėtinga. Kita vertus, pasitikiu pažįstamų, draugų ir kitų išbandžiusiųjų nuomone. Juk toks mini tyrimas parodo, ar gražus lygu geras. Taip nutiko ir su šia: skaitinėjau forumus, klausinėjau pažįstamų, kol supratau, kad PocketBook skaityklės - puikus sprendimas. Pagrindiniai akcentai: rašalinis ekranas (jis atrodo lygiai taip pat kaip popierinės knygos lapai), patogus naudojimas tiek skaitant, tiek talpinant knygas, skaityklės dydis bei svoris ir, žinoma, prieinamumas. Ir tai nėra kažkurio konkretaus modelio privalumai, apie didžiąją dalį PocketBook skaityklių atsiliepiama tikrai teigiamai. Taigi, apsisprendus įsigyti, svarbu išsirinkti labiausiai Tave atitinkantį modelį. Mano atveju tai - PocketBook Aqua 2.


Kodėl būtent PocketBook Aqua 2? Pirmiausia, tai vienas naujausių modelių. Ir tai akcentuoju ne dėl mandrumo, o dėl naujų funkcijų. PocketBook Aqua 2 turi apsaugą nuo vandens ir dulkių, taigi drąsiai galiu skaityti tiek vonioje, tiek paplūdimyje. Be to, yra galimybė klausyti audio turinį (iki tokio tipo knygų man dar reikia užaugti, nes kol kas sunkiai sukaupiu dėmesį), talpinti nuotraukas ar kelti knygas net 17 skirtingų formatų. Tai - išties svarbu, kadangi kai kurios skaityklės palaiko tik EPUB versiją, kuri gali kainuoti papildomą laiką konvertuojant knygas. Yra Wi-Fi, kurio pagalba susinchronizavus Dropbox'ą ar elektroninį paštą (Send-to-PocketBook) galiu be papildomų USB jungčių įsikelti knygas. Galiausiai, skaityklė turi didelę vidinę atmintį, kuri vienu metu leidžia talpinti apie 2000 skirtingų knygų! O ir yra labai graži (privalėjau užbaigti būtent taip).


Kaip man sekasi naudoti PocketBook Aqua 2 skaityklę? Patogiai ir praktiškai. Skaityklė telpa į visas mano turimas kuprines ir rankines, todėl galiu ją pasiimti tiek trumpų, tiek ilgesnių kelionių metu. Apačioje esantys mygtukai - patogūs ir puikiai pasitarnaujantys. Tą patogumą pajaučiau tada, kai supratau, kad pagaliau nebereiks braukyti ekrano atsigulus (kai guli ant šono ir telefoną laikai viena ranka, toks manevras - gan sudėtingas).

Truputį bijojau dėl skaityklės greičio. Visgi, tai ne planšetė ar išmanusis telefonas, kuris iš karto perjungia vaizdus. Bet pirminė baimė greit dingo. Taip, perjungiant puslapį ekranas mirguliuoja ir tarsi apgalvoja, ką man rodyti, bet nekelia didelio diskomforto. 

Tiesa, buvo ir juoko. Vos išpakavusi skaityklę varčiau ją įvairiais kampais, kad rasčiau bet kokį kamputį ir nuplėščiau viršutinę plėvelę. O bet tačiau, tai ne plėvelė, o pradinis, išjungtos skaityklės ekranas. Labai džiaugiuosi, kad nesugalvojau pasiimti kokių žirklučių, kad lengviau rasčiau už ko užsikabinti. Žodžiu, net iš pažiūros visai protingiems žmonėms pasitaiko proto užtemimų.

Įjungtus skaityklę (tą mygtuką ant kurio nupieštas pirštas, kurį tikrai galima nulupti) pirminis ekranas dingsta ir atsiveria pagrindinis meniu arba paskutinė skaityta knyga. Viskas tikrai greita ir aišku. Manau, kad net ir labai skurdžius technologijų valdymo/naudojimo pagrindus turintis žmogus greitai rastų sprendimą.


Kas patiko labiausiai? Vienareikšmiškai - ekranas! Jis nevargina akių ir yra vienodai matomas tiek saulės šviesoje, tiek naktį pasilindus po antklode. Tikrai patogu, nes saulėtą dieną nereikia ieškoti pavėsio ar patogios vietos, kad vaizdas būtų kokybiškas. Aišku, patiko ir galimybė reguliuoti teksto dydį, ekrano apšvietimą ir pan., bet pats skaitymo patogumas vistiek nugali.Dabar, kai skaityklė jau mano rankose, sunku rasti paaiškinimų, kodėl taip ilgai delsiau, kol ji atkeliavo į mano namus. Tai tikrai patogus įrenginys tiems, kurių nugaros skausta nuo kuprinėse/rankinėse besislepiančių knygų. Jeigu kaip ir aš ilgai galvoji apie skaityklę, mano nuomonę jau žinai: tikrai rekomenduoju!

Jeigu sudominau, visas sąrašas, kur gali rasti PocketBook skaitykles štai ČIA.

You Might Also Like

0 komentarai (-ų)