Trečiadienio vakarienei - cukinija!

19:36

Visada stengiuosi savo įrašus pradėti nuo pozityvaus sakinio. Taigi, galiu pasigirti, man - trumpos atostogos! Kai sakau trumpos, omenyje turiu likusią savaitę. Aišku, pirmasis mano planas - kuo ilgiau miegoti. Ta proga šiandien atsikėliau tik prieš 10. Kažkaip net pati sunkiai galiu patikėti. Vėliau ilgai kuičiausi lovoje, išsiruošiau į dėvėtų rūbų parduotuvę ir... nusprendžiau pasigaminti kažką įdomaus ir nebandyto.

Namuose turėjau dvi cukinijas. Pažiūrėjusi į jas supratau, kad arba kažką padarysiu dabar, arba jas teks išmesti. Susiradau du man labiausiai priimtinus receptus ir keliavau į parduotuvę. Tiesa, čia privalau pasakyti - nemėgstu cukinijos. Vienas vienintelis jos panaudojimo būdas mano namuose - įtarkuoti truputį cukinijos į miltinius blynus (skonis nesikeičia, tik blynai tampa puresni). Dar dabar pamenu, kaip mama kartą gamino įdarytą cukiniją. Tai buvo vienas vienintelis kartas, kadangi nei aš, nei tėtis, nei brolis tuo nesusižavėjo. 

Kadangi namie turėjau ne vieną, o dvi cukinijas, išsirinkau du receptus. O ką, laiko turėjau. Taigi, noriu su Tavimi pasidalinti abiem galutiniais variantais bei trumpais pastebėjimais. 


Pirmiausia - keksiukai su cukinijomis (receptą gali rasti ČIA). Nei sūrūs, nei saldūs. Man juose labai truko kokio sūraus įdaro (pavyzdžiui, sūrio). Vidus gavosi kiek drėgnas, purus. Naudojame šiuos keksiukus vietoj duonos sumuštinukams ar kaip priedą prie sriubos.


Antrasis patiekalas - tikras atradimas - trinta cukinijų sriuba su rūkytu lydytu sūriu (receptą gali rasti ČIA). Išties labai skani (rūkytas sūris labai tinka sriubai), soti sriuba. Tik kitą kartą darydama šią sriubą dėsiu truputį mažiau nei 1 litrą sultinio. Atrodo, sudėjau tikrai didelę cukiniją, tris bulves, bet litro vandens buvo šiek tiek per daug. Dėl tos priežasties sriuba gavosi truputį skystesnė negu tikėjausi. 

Jeigu kada turėsi cukiniją ir nežinosi, ką su ja daryti, tikrai rekomenduoju šią sriubą. Manau, kad tai, jog nesu cukinijos mėgėja, bet susižavėjau šia sriuba - daug ką pasako.

You Might Also Like

0 komentarai (-ų)