Savaitgalio atostogo Eilate, Izraelyje

17:52


Man žiauriai reikėjo atostogų... Dėl nuovargio, kažkokios iš šalies ateinančios įtampos ir kitų nemalonių jausmų. Ta proga leidau sau pasižvalgyti Ryanair interneto svetainėje, kur pastebėjau pigius bilietus į Eilat miestelį Izraelyje. 

Šiaip jau apie kelionę į Izraelį ( o konkrečiau į Tel Avivą, kurio taip ir neaplankiau) svajojau daugiau nei metus. Kažkoks vidinis balsas taip ir kvietė mane ten. Kaip jau supratai, Tel Avivo taip ir neaplankiau, bet su žydiška kultūra susipažinau. Taigi, dalinuosi keletu nuotraukų iš kelionės ir trumpais prisiminimais su tuo, kas labiausiai patiko ir nustebino.  • Pirmiausia, Eilate - žiauriai karšta net ir žiemą. Tas tris dienas temperatūra siekė 27-32 laipsnius pagal Celsijų. 
  • Mane truputį išgąsdino, o po to tik stebino maži nameliai skirti šaudymui. Ta prasme, iš akmenų suręstos mažos apsauginės sienelės, kad susišaudymo metu mirtis pasitiktų šiek tiek vėliau.
  • Jeigu jau kalbu apie susišaudymus, mane nustebino ir apsauga prekybos centruose (kai turi praeiti pro metalo detektorių, parodyti, ką nešiesi rankinėje) bei vyrukai su ginklais gatvėse. 
  • Šeštadieniais dalis prekybos vietų, kavinukių nedirba, nes... šabas. Nesu įsigilinusi į to reikalo esmę, bet panašu, kad iki nusileidžiant saulei žydai leidžia sau pailsėti. 
  • Maistas Eilate - gan brangus. Juokas juokais, bet už tortilijų pakelį sumokėjome ~12 šekelių, kas būtų apie 2,9€. Net nepasakosiu apie kainas kavinukėse. Tik tiek, kad maistas, bent jau man, labai skanus, o porcijos milžiniškos.
  • Benamiai katinai ten - be proto gražūs. Kokius tris, keturis kartus pagalvojau, kad vietoj kosmetikos, norėčiau parsivežti kokį kačiuką. 
  • Vietos ten, nors ir negniaužia kvapo, yra neįtikėtinos. Sėdi sau kavinukėje ir matai apšviestą Jordanijos dalį. Arba klausaisi Raudonosios jūros bangavimo ir nejučia nusiramini. Net ir turistai, kurių buvo ne tiek jau ir daug, neerzina.
  • Tiesa, įspūdingas vaizdas - stebėti besileidžiančius ir kylančius lėktuvus. Eilato oro uostas - miesto centre, todėl beveik gali paliesti besileidžiantį lėktuvą. Kaip jau matei pirmojoje nuotraukoje, namo grįžau su mažu lauknešėliu. Labai norėjau išbandyti kažką gal ir ne vietinio, bet izraelietiško. Taip mano grožio lentynoje atsirado Ahava rankų, pėdų ir kūno kremas (matau kad priemonių galima įsigyti ir Lietuvoje ČIA) bei vonios druska. 

Jeigu kada pasitaikys proga grįžti ten dar kartą, taip ir padarysiu. Tik manau, kad šį kartą ilgesniam laikui... 

You Might Also Like

0 komentarai (-ų)