Svajok atsakingai // Kaip teisingai sudaryti naujametinių tikslų planą

11:49

Nauji metai - naujas, švarus lapas, kurį užpildome naujametiniais norais ir pažadais. Nesumeluosiu, dažniausiai besikartojantys norai - sveika mityba, lieknas kūnas ir taupymas. Dar pamiršau mokslo metų + naujametinį tikslą - neatidėlioti darbų paskutinei akimirkai. Viskas lyg ir gražu, bet įžvelgiu trūkumą ir nenuoširdumą tokiose svajonėse.


Pirmiausia, sugalvoję naują siekį, turėtume numatyti konkrečius veiksmus, kaip įgyvendinsime savo tikslą. Štai, pavyzdžiui, jeigu mano tikslas - susirasti darbą, turėčiau raštu arba mintyse (raštu veikia geriau, nes tai, kas parašyta, ne taip lengvai pasimiršta) susidėlioti tam tikrus veiklų elementus:
 • Kokio pobūdžio darbai mane domina (numatyti konkrečią veiklos sritį kaip, pavyzdžiui, administracinis darbas privačioje/valstybinėje įmonėje).
 • Numatyti internetinius, žiniasklaidos šaltinius, kuriuose ieškosiu darbo skelbimų (pavyzdžiui, šeštadieninis Lietuvos Rytas, cvbankas.lt, cvvilnius.lt).
 • Numatyti laiką gyvenimo aprašymo, motyvacinių laiškų rengimui (pavyzdžiui, per dieną išsiųsti po du darbo skelbimus). Galbūt ne į temą, bet motyvacinius laiškus siūlau rašyti ne šabloniškai, nes darbdaviai gaudami daugybę laiškų, skaito tą patį per tą patį.
 • Apgalvoti, kaip save pateikti darbdaviams, jeigu būsi pakviestas į pokalbį. Mano dėstytoja sakydavo, kad jeigu jau esi pakviestas į pokalbį, atitinki darbdavio reikalavimus. Tokiu atveju belieka tik puikiai pasirodyti.
Antra, ką turėtume daryti - tikėti savo jėgomis ir nedvejoti. Visus tuos mažus punktus žymėti vos tik juos įgyvendinus. Tada juntamas tiesioginis progresas, auga pasitikėjimas savimi ir juntama mažiau streso. Sakau iš patirties... Taip rengiau bakalauro baigiamąjį darbą. Telefono programėlėje Any.Do numačiau visus veiksmus susijusius su baigiamuoju darbu ir vos tik atlikusi juos išbraukdavau. Kai pajutau, kad iš 11 veiklų liko vos 4, buvau savimi labai patenkinta, noriai baigiau rašyti darbą.

Linkiu visiems, kad mūsų kalboje liktų kuo mažiau gerinti mitybą, mokytis geriau. Geriau tegul atsiranda tokie darbai kaip nebevalgyti kepto maisto po 19 val., atlikti 5 užduotis trigonometrijos tema ir t.t. Tada mažiau savimi nusivilsime, o ir žmonės su kuriais dalinatės savo troškimais nesijuoks iš Jūsų, kai neįgyvendinami planai taps aiškiomis veiklomis, kurios tikrai bus įvykdytos!

You Might Also Like

6 komentarai (-ų)

 1. Atsakymai
  1. Man atrodo tokie "neriboti" troškimai, kai nėra įvertinami veiksmai ir galimybės, yra dažna nusivylimo savimi ir pasauliu priežastis. Galbūt dėl to ir esame tokia gan liūdna tauta.

   Neturėti tikslų nėra išeitis, bet turėti neaiškias svajones yra dar blogiau. Turbūt :)

   Panaikinti
  2. Aišku, kad taip! Mano šių metų tikslai tik keli, bet tokie tikslūs! Ar įvertinai?

   Panaikinti
  3. Kaip tik šiandien praverčiau tavo tinklaraštį, nes kažkodėl man nerodo tavo straipsnių blogger'io lentoje ir paskaičiau apie Naujametinius tikslus/pasižadėjimus. Nusišypsojau, nes tai man priminė tą teorinę dalį, kurią aš aprašiau šioje savo įžvalgoje. Kaip sakoma: norėk atsakingai! Stebėsiu tavąjį progresą ir... to paties tikėsiuosi ir iš tavęs >:D

   Panaikinti
 2. Labai smagus tavo postas :) Skaičiau ir prisiminiau vieną labai gerą knygą. Tonny Robins 'Kaip Pažadinti Savyje Milžiną' jis daug maž tą pačią teoriją išdėstė :) Ir viskas veikia! Pati išbandžiau :)

  Aavahg.blogspot.co.uk

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš vadovaujuosi visada tokiais svajonių kūrimo principais ir pastebėjau, kad tikrai veikia. Visai kaip ir tau.:) Tie kas moka planuoti, daugiau pasiekia!

   Panaikinti