Paskutinis metų mėnuo - asmeniškumų karalaitis

16:31

Ilgi žiemos vakarai - tarsi psichologinė terapija. Atsiranda laiko knygai, mėgiamam filmui ar serialui, maisto gaminimui, buvimui su draugais ir, žinoma, savęs analizei. Tik reikia kažkaip išmokti tinkamai priimti tai, ką mums duoda šalti, tamsūs vakarai. 


Ne paslaptis, kad mano mėgiamiausias žurnalas - Psichologija Tau. Laukdama eilėje pas gydytoją, ėmiausi skaityti Mildos Pajarskaitės straipsnį Leiskite sau klysti. Tai straipsnis, tokiems kaip man: tiems, kurie siekia naujovių nuo pirmadienio, naujų metų, mėnesio pradžios ir t.t. Niekada nesusimąsčiau, kad toks požiūris atsiranda dėl baimės suklysti, dėl perfekcionizmo. Ir taip, galiu pripažinti: yra gyvenime tokių situacijų, kuriose esu perdėtai reikli sau. Bet ne todėl, kad pasiguosčiau dabar rašau...
Tiesiog susimąsčiau. Šiandien yra ideali diena pradėti kažką naują. Pirmadienis, gruodžio 1 diena, žiemos pradžia, žodžiu, visko pradžia. Tam, kad pradėtumėme kažką naujo, reikalingas ne tik pirmadienis, bet ir tinkamas nusiteikimas. Pasiteisinimai, savęs gailėjimas, užimtumo vaidinimas - stabdo mūsų veiklą! Noras būti idealiais stabdo mūsų veiklą! MES stabdome patys save, nepastebėdami, kokios gražios mūsų dienos! 
Pastebiu, kad kai kuriose veiklose puikiai jaučiuosi, kai nieko neišmanau. Tada neanalizuoju kiekvieno savo apsisprendimo kaip klaidos. Tiesiog darau tą, kas ne visada sekasi, bet tuo mėgaujuosi. Toks savęs priėmimas skatina tobulėjimą (remiuosi tiek asmenine patirtimi, tiek straipsniu), pomėgių formavimąsi. Taip atradau savo pomėgį sukiotis virtuvėje, rašymą (tiek referatų, tiek tinklaraščio). Nepasidaviau, džiaugiausi savo mažomis pergalėmis ir, svarbiausia, MĖ-GA-VAU-SI. 

Šiandiena yra ta diena, kai pradedami lukštenti šokoladiniai advento kalendoriai, kai pradedame laukti švenčių ir esame labiau pažeidžiami naujovių, meilės ir šilumos. Šiandiena - pirma diena, kada pradedame vienas kitam linkėti kažko šilto ir gražaus. 
Mielieji, linkiu retkarčiais paslėpti tą įkyrų perfekcionistą giliai savyje ir leistis sau išbandyti kažką naują. Taip rasime kažką, kas mus padarys laimingesniais, pažadu. Gražios žiemos!You Might Also Like

8 komentarai (-ų)

 1. Kokios nuostabios nuotraukos ! Puikiai parašyta. :)

  http://www.aureliabu.lt/

  AtsakytiPanaikinti
 2. nuostabios mintys, nuostabios ir nuotraukos.:) Tau taip pat jaukios, šiltos ir įkvepiančios žiemos:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš irgi dažnai sakau "nuo pirmadienio bus kitaip", bet antradienį vėl viskas kaip buvę būna :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kai gyvenau Lietuvoje daznai skaitydavau "psichologija tau". Labai patinka man tavo sitas postas! Pasirasyciau po kiekvienu zodziu :)

  AtsakytiPanaikinti